TOPlist
prosincové čísloJsi 745449. návštěvník.
Tento den 28.

Další číslo
6. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
9 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Viola.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:7/2012
Rubrika:Sport
Autor:Petr Lukeš
Název:ZÁBAVNÉ ATRAKCE aneb modli se, pracuj a hrej si ;-)
Článek:Drazí ministrantští kolegové, zas tu máme léto a s ním čas prázdninových radovánek. Věřím, že si všichni z Vás pokládáte otázku, jak tento čas smysluplně využít. Někdo by očekával, že ve sportovní rubrice budu „lobovat“ pro sport, nicméně sport může být i naštípat dědovi dříví, pomoct na zahradě, posekat trávu nebo odnášet mamce omyté nádobí! Nicméně samozřejmě, nějakou tu ryze sportovní aktivitku v rukávu mám také ;-)

Vodní fotbal
Už jste to někdy slyšeli? Opravdu tímto termínem ale nemyslím mistrovské utkání okresního přeboru za neustálého deště, kdy se fotbalové hřiště rázem promění v arénu s bahnem. Vodní fotbal už dávno není úplnou raritou, neboť jen v loňském roce bylo na území ČR postaveno kolem stovky těchto specifických hřišť.

Jedná se o nafukovací hřiště o rozměrech standardně 6 × 15 metrů s mantinely a dvěma brankami, na jehož podlaze se nachází voda ani ne po kotníky. A pak už stačí jen míč (případně se dají půjčit i přilby či rozlišováky) a hezky na boso se pustit do urputného boje. Pro biblického Mojžíše by to asi taková zábava nebyla, nicméně věřte, že ta trocha vody na zemi způsobí neskutečnou zábavu a kuriózní herní situace. Je to opět jednoduchá fyzika, neboť například při odkopu míče pocítíte zpočátku daleko více gravitační sílu Země než třecí odpor stojné nohy – prostě a jednoduše se v té vodě vyválíte celí. Koupit si však na zahradu takovéto hřiště je přeci jen luxus (stojí kolem 70 tisíc) a pronajmout si ho na nějakou akci vyjde také kolem 10 tisíc, nicméně přes léto je možné si tuto hru vyzkoušet na různých akcích či koupalištích. Rozhodně to však stojí za to!!! ;-)

Bungee running
Další bezva odreagovačka pro typy jako Forest Gump! Bungee jumping (skoky na pružném laně) jistě znáte, v disciplíně bungge running jsou dva soutěžící v běžeckých drahách připnutí na lano a jejich úkol je tak překonat odpor lana a dostat se co nejdále. Že je to snadné? Zkuste a uvidíte. „Běž Foreste, běž…!“

Fotbalové sumo
Nejste-li zrovna velikosti XXXL, a přesto byste si chtěli zkusit sumo, i zde je řešení. Klání ve stylu fotbalového suma, kdy dva udatní zápasníci soupeří v oblecích ve tvaru fotbalového míče, aby toho druhého vytlačili ven z vyznačeného ringu (hřiště).

Simulátor kopu
Jelikož většina mužů touží po tom neustále si s někým měřit své síly, tak proč to nezkusit třeba v síle kopu. Speciálně vytvořený simulátor vám zajistí rivalitu a přitom přátelské klání v tom, kdo dokáže do míče kopnout větší silou.

SPORTU ZDAR!
Pr/Qr:632/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 238]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 40]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 51]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 104]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 267]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 187]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 157]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 99]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 72]
Jsem dívka.
[hlasů: 192]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 67]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení