TOPlist
prosincové čísloJsi 753814. návštěvník.
Tento den 119.

Další číslo
Prázdninové číslo už vy‘lo!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Bořek.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:12/2012
Rubrika:Duchovní slovo otce biskupa
Autor:arcibiskup Jan Graubner
Název:Konec světa
Článek:Čas od času se vždycky objeví někdo, kdo má zaručené zprávy o konci světa. Odvolává se na nějaké proroctví či poselství. Zná i přesný den. Dokonce teď někteří tvrdí, že konec světa nastane už letos 21. prosince 2012.

Takových tvrzení už pamatuji mnoho. A nikdy se to nestalo. Písmo svaté říká, že falešní proroci se poznají podle toho, když se jejich proroctví nesplní. Ale říkáte si, co když zrovna toto bude pravdivé? Pán Ježíš říká, že konec světa nastane, že on sám přijde, aby soudil svět, ale tu hodinu nezná nikdo, ani andělé v nebi, jen Otec. Máme tedy být klidní? Pán Ježíš chce, abychom byli vždycky připravení, i když ten den přijde nečekaně jako zloděj. Vždyť nezáleží na tom, jestli to bude konec celého světa, nebo jen konec našeho života. Umírají nejen staří, ale i mladí a děti, třeba při nečekaných haváriích, jak často slyšíme ve zprávách. Smrti se však nemusí bát ten, kdo má čisté svědomí a těší se na to, že jednou uvidí Ježíše. Setkání s ním ve smrti bude krásné pro Boží přátele. Bát se musí hříšníci, kteří se neobrátili a nedělali pokání. Vypráví se o svatém Aloisovi, že když si jednou jako dítě hrál, zeptali se ho, co by dělal, kdyby se dověděl, že za hodinu zemře a bude stát před Božím soudem. Odpověděl, že by si klidně hrál dál. Kdo žije jako Ježíšův přítel, který se mu chce pořád líbit, který počítá s tím, že ho Bůh vidí pořád, a má radost z toho, že se na něj Bůh dívá, se opravdu nemusí bát ani smrti, ani konce světa. Vždyť pak bude s Ježíšem pořád.
Pr/Qr:456/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 240]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 41]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 52]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 104]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 268]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 188]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 157]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 100]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 73]
Jsem dívka.
[hlasů: 195]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 67]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení