TOPlist
prosincové čísloJsi 758386. návštěvník.
Tento den 127.

Další číslo
Prázdninové číslo už vy‘lo!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Dominik.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:10/2013
Rubrika:Duchovní slovo otce biskupa
Autor:biskup František Václav Lobkowicz
Název:Dokonalost není maličkost, ale skládá se ze samých maličkostí
Článek:Milí čtenáři Tarsicia, dobří ministranti,
možná jste se již někdy setkali s člověkem, jehož jednání vás něčím oslovilo. Pocítili jste chuť dělat to podobně. Je prospěšné, když je to člověk prokazatelně dobrého života. Chtěl jsem psát o P. Richardovi Henkesovi, který vydal krásné svědectví o své hrdinské víře v koncentračním táboře v Dachau a o jeho blahořečení se už v Římě jedná. Jenomže jsem zjistil, že jsem Vám o něm napsal už před rokem, takže máte úkol: najít staré číslo a přečíst si o něm, co bylo napsáno.

Chci Vám tedy napsat o někom, o kom si myslím, že by mohl být jednou blahořečen. Jmenoval se úplně jednoduše: Jaroslav Novák. Poznal jsem ho, když jsem jako mladý kaplan v roce 1975 nastoupil do farnosti Frýdek. Chodíval tam do kostela jeden pán, který byl stále skloněn. Já jsem si v duchu říkal, že nemusí až tak dávat najevo svou zbožnost. Jenomže brzy jsem zjistil, že je velmi těžce nemocný. Trpěl tzv. Bechtěrevovou nemocí, která způsobuje nepohyblivost kloubů. On se zkrátka nemohl narovnat. Bylo mu tehdy asi 50 let. Viděl jsem, jaké obtíže mu působí jakýkoliv pohyb. Rád by chodil každý den do kostela na mši svatou, ale nešlo to. Začal jsem ho tedy navštěvovat se svatým přijímáním a velmi brzy jsme se skamarádili. Bylo zajímavé, že ten, který opravdu trpěl, mně, mladého zdravého člověka, velmi povzbuzoval. Rád vzpomínám na jednu vývěsku, kterou s velikým úsilím vytvořil. Byla na ní fotografie odkvetlé pampelišky a pod tím napsal krásným písmem arabské přísloví: Dokonalost není maličkost, ale skládá se ze samých maličkostí. Když potom po velkém utrpení umřel, stálo na jeho úmrtním oznámení toto: „Zesnulý říkával, že na světě existuje daleko víc dobrých lidí, než se obvykle tuší, a on že měl to štěstí je potkávat.“ Také jste už potkali nějaké dobré lidi? Jarek Novák mě naučil je kolem sebe vidět.
Pr/Qr:528/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 240]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 41]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 52]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 104]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 268]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 189]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 157]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 101]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 74]
Jsem dívka.
[hlasů: 195]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 68]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení