TOPlist
prosincové čísloJsi 753811. návštěvník.
Tento den 116.

Další číslo
Prázdninové číslo už vy‘lo!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Bořek.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:7/2006
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:otec Marek Miškovský
Název:Plnost uvnitř
Článek:Zplna plic vdechuji nádheru prázdnin. Nechci ani okamžik tohoto nádherného času ztratit. Nejradši bych se vznesl až do oblak… A hele! Támhle se vznáší balón, a za ním druhý, třetí a desátý. To je nádhera! Krátký zážeh hořáku a balón stoupá rychleji. Blíž slunci, blíž nebi… Vzduch v balónu, vzduch kolem balónu – jen rozdíl teploty. Plášť drží teplo, a je odměněn stoupáním. Snad se jednou i já budu moci postavit do takového balónu a vystoupím nad zemi.


Taková duše je asi něco podobného (to je ale směšné přirovnání :-)). Vlastně je něčím (fyzikové nechť laskavě prominou a teologové ať zamhouří obě oči) – jako vzduch – pro naše smysly neuchopitelným, a přece může táhnout nás, naše tělo vzhůru k nebi, Slunci všech sluncí – k Bohu. Čím to je, že duchová (nehmotná) podstata může vytáhnout nás, těžké, přízemní tvory tak vysoko – až k Bohu? Jako v balónu: musí být prohřátá láskou Boží (milostí), dechem Ducha Svatého. Nádhera!
Balóny se pohupují oblohou, vítr je pomalu odnáší do dáli. Slunce se sklání k večeru a některé z balónů klesají k zemi. Ono nechat se unášet do noci není příliš bezpečné, a také plynu v hořácích není nekonečně. Škoda.
Tak si říkám, že všechno krásné na zemi se jednou skončí. Ale moc bych chtěl, aby má duše stoupala stále vzhůru, mimo dosah noci, blíž slunci – Kristu Pánu, který prozáří každou temnotu a bude žhavější než nejsilnější hořák, takže mě vtáhne do sebe, do nebe, do štěstí, které je větší než nejkrásnější chvilka v balónu nad naší krásnou zemí. Naplň mě, Pane, svým Duchem, ať s nohama na zemi poznávám tvou krásu v nebi a vše, co o prázdninách poznávám, pozvedá mou duši k tobě!
Pr/Qr:475/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 240]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 41]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 52]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 104]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 268]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 188]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 157]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 100]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 73]
Jsem dívka.
[hlasů: 195]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 67]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení