TOPlist
prosincové čísloJsi 758373. návštěvník.
Tento den 114.

Další číslo
Prázdninové číslo už vy‘lo!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Dominik.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:7/2006
Rubrika:Liturgické okénko
Autor:Otec David Henzl
Název:Prázdniny jako modlitba
Článek:Začínají prázdniny a mnozí z nás si budou užívat volného času, aby si odpočinuli po náročném období usilovného učení. Nejinak tomu bude i v poznání o Bohu, protože náš časopis se také na jeden měsíc odmlčí, vyjde dvojčíslo. Chtěl bych toho využít k uzavření našeho celoročního uvažování o modlitbě.

Dovídali jsme se, jak by se měl člověk modlit, o co by měl v modlitbě usilovat. Šlo o prohloubení poznání Boha, jaký Bůh je. Poznání je ale prostředkem k nalezení důvěrnějšího vztahu. Právě k tomuto účelu se hodí čas prázdnin. Již ve slově samotném je obsaženo, že jde o volný čas. Učení pominulo a vznikl prázdný prostor a je potřeba ho užitečně a dobře využít. Co v tomto čase s modlitbou? Tato doba sama o sobě dává příležitost k většímu zklidnění a ztišení se, abychom lépe vnímali, jakým způsobem k nám hovoří náš Pán. Lze ho nalézt všude tam kde jsme (u rybníka, v lese, na výletech, ve společenství s ostatními…), jen chtít slyšet. Pro každou modlitbu je nejdůležitější právě ztišení a naladění se na příjem Božích vln. Před modlitbou by měl člověk strávit nejvíce času v tichu, aby dosáhl vnímání živé přítomnosti Boží: „Ježíši vím, že jsi se mnou, že mě nikdy neopouštíš a provázíš mě na všech cestách. Jsi můj kyj a má hůl, o kterou se vždy mohu opřít. Jsi pevný ostrov v moři mé slabosti.“ Koncem prázdnin se možná budete nudit a nebudete vědět, co dělat, možná se budete cítit sami, nebudete si mít s kým hrát. Budete mít však příležitost hovořit s tím, který je nejblíže a nejvíce rozumí vašemu srdci, s Ježíšem. Vnímejte jeho blízkost a nebojte se mu otevřít a vylít své srdce. On vás naplní společenstvím skrze svého Svatého Ducha. Budeme se o to pokoušet společně…
Pr/Qr:473/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 240]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 41]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 52]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 104]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 268]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 189]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 157]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 101]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 74]
Jsem dívka.
[hlasů: 195]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 68]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení