TOPlist
prosincové čísloJsi 726536. návštěvník.
Tento den 119.

Další číslo
2. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
11 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Zdeněk.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:3/2014
Rubrika:Duchovní slovo otce biskupa
Autor:biskup Václav Malý
Název:Umět říci Ano
Článek:Ještě začátkem roku 1969 v posledním ročníku střední školy jsem přemýšlel o tom, že se ze mne stane archeolog. Snil jsem o dalekých zemích, kde se nacházely vzácné památky staré několik tisíciletí. Začal jsem se učit neevropské jazyky a přečetl spoustu zajímavých knih o archeologii.

Pořád mi však v hlavě něco našeptávalo: je to skutečně pro Tebe životní cesta nebo bys měl přemýšlet o něčem jiném? Nedalo mi to spát. Pravidelně jsem ministroval a mnohokrát mne napadlo, že bych místo zvonečků a odpovědí na kněžská zvolání mohl třeba sám stát u oltáře. Dva měsíce před maturitou nastala nepříjemná změna ve společnosti. Lidé ztráceli dobrou náladu, své skutečné názory si nechávali ze strachu pro sebe nebo je sdělovali jen svým nejbližším. Na pražském předměstí, kde jsem v kostele ministroval, pomalu ubývalo lidí, kteří nechtěli mít potíže z důvodů, že se veřejně zúčastňují bohoslužeb. Bylo mi z toho smutno. Vnitřní hlas mi stále opakoval: nechceš bázlivým a ustrašeným lidem sdělit, že víra v Pána Ježíše je velikým vyznamenáním a pomáhá nám vidět věci okolo sebe jinak než pohledem člověka, který myslí jen na to, aby neměl žádné potíže a proplul životem bez jakékoli námahy?
Řekl jsem si po delším uvažovaní: Pane Ježíši, děkuji, že mi tak nenápadně a bez nucení ukazuješ jinou cestu, na níž chci pomáhat druhým, aby neklesali na mysli, když se jim něco nezdaří, a dovedli se radovat ze všeho, co je krásné, dobré a pravdivé. A tak jsem podal přihlášku do semináře.
Pr/Qr:379/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 231]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 36]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 47]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 262]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 182]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 154]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 97]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 69]
Jsem dívka.
[hlasů: 188]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 66]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení