TOPlist
prosincové čísloJsi 753808. návštěvník.
Tento den 113.

Další číslo
Prázdninové číslo už vy‘lo!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Bořek.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:2/2006
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:Jan Lukeš
Název:Kristus na snowboardu
Článek:Ahoj, jmenuji se Ruda Alfons. Jsem ministrant a nyní navštěvuji sedmou třídu. Rád bych se s vámi podělil o svoje životní zážitky.


Zrovna dnes jsme se vrátili z lyžařského výcviku a řeknu vám, byl to mazec. Jsem jediný věřící ve třídě a je to často pro mě těžké… Ale to asi většina z vás zná. Kluci by pořád chtěli jen pít alkohol, kouřit,… Nakoupili si sprosté časopisy a mně se potom smějí, že jsem „alfons“, když se neúčastním jejich společných „radovánek“. „Rudo, kluky kritizuješ a ty si myslíš, že ty ses k nim choval dobře?“ Hmm, no pravda… Jak jsem podtrhl, Kamila na tom snowboardu, to byla asi blbá legrace, ale u holek jsem zabodoval! Ukázal jsem jim, že jsem jako ostatní kluci! „A to chceš?“ Aha, to je pravda, to nechci, já chci být jako TY!!! „A proč jsi mě tedy z toho snowboardu shodil?“ Já Tě, Pane, neshodil, já jsem shodil namachrovanýho snowboarďáka Kamila. „Milý Rudo, vždyť jsi již od dětství věřící, a tak přece víš, že já jsem v každém člověku, i když mě mnozí kvůli svému zatvrzelému srdci nenechávají moc působit nebo mě neznají, ale v těch chvílích musíš začít pracovat ty, který mě znáš.“ Pane Bože, promiň! Opravdu mě to moc mrzí. Díky tomu, co jsi mi teď řekl, se budu snažit mít Kamila rád a budu se Tě snažit poctivě hledat v každém člověku. Díky, Pane Bože! Ty jsi skvělej! I když to nebude jednoduché, díky Tobě mám nový pohled na své spolužáky. Začnu v nich hledat Tebe, a to hned.
Kluci, ze srdce vám přeji, ať se i vám daří být jiní než ostatní kluci – totiž být lepší, odolávat nástrahám ďábla a hledat v druhých Krista, i když je to často těžké. Náš ministrant Ruda se o to bude snažit, tak se snažme i my.
Pr/Qr:420/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 240]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 41]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 52]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 104]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 268]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 188]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 157]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 100]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 73]
Jsem dívka.
[hlasů: 195]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 67]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení