TOPlist
prosincové čísloJsi 753810. návštěvník.
Tento den 115.

Další číslo
Prázdninové číslo už vy‘lo!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Bořek.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:4/2015
Rubrika:Duchovní slovo otce biskupa
Autor:biskup Pavel Posád
Název:Více než knězem být nemůžeš
Článek:Milí ministranti,
velice rád vzpomínám na své dětství a mládí. Narodil jsem se na Českomoravské vrchovině, v kraji, který má nádhernou přírodu a také do této přírody skvěle zapadající lidi. Už více jak 40 let žiji na jiných místech, ale do rodného kraje se rád vracím. Jeden z mnoha darů, které jsem zde dostal, byl dar víry v Boha. Od 8 let, ode dne 1. svatého přijímání, jsem začal ministrovat. Službu u oltáře jsem vždycky považoval za úžasnou možnost. V naší rodině byl uchováván klíč od kostela a já jsem si ho často vzal a trávil jsem mnoho času v kostele.

Nesmíte si představovat, že jsem celou dobu proklečel u svatostánku. To bych nedokázal, ale v kostele a přilehlých prostorách bylo tolik zajímavého. Prohlížel jsem si velký latinský misál, četl jsem si v něm a vůbec mi nevadilo, že tomu nerozumím. Věděl jsem, že jsou to slova, která vyslovuje kněz, že jsou to slova vznešená a zázračná. Prohlížel jsem si další obřadní knihy a všechnu tu svatou literaturu.
Nad zpovědní místností byla stará oratoř, kde bylo nepřeberné množství často už nepoužívaných předmětů, dříve sloužících k bohoslužbě.
Čas běžel a já jsem často ani nepozoroval, že už mne rodiče nebo sourozenci hledají, protože jsme měli celou řadu úkolů nejen do školy, ale hlavně v domácnosti.
Později, když jsem povyrostl, měl jsem na starosti vedení mladších ministrantů, což pro mne bylo moc zajímavé a potěšující.
Také jsem měl na starosti velké plochy vývěsek v předsíni kostela. S tím mi pomáhal tatínek a nakonec tuto službu nádherně a zodpovědně vykonával dlouhá léta on.
Vím, že kněžství je dar od Boha, že je to povolání, které dává Pán Ježíš, ale myslím si, že také hodně záleží na tom, kde se člověk pohybuje a s kým se stýká. Když budu často na hřišti, bude ze mě asi fotbalista, když budu na ledové ploše, snad se ze mě stane hokejista.
Když budu ministrovat u oltáře, je veliká šance, že zaslechnu povolání ke kněžství. Maminka Dona Bosca říkávala svému synovi: „Jene, více než knězem být nemůžeš, a méně být nesmíš!“
Přeji vám teď o Velikonocích, kdy je ministrantská služba náročná, ale zajímavá, abyste zakusili radost ze služby u oltáře.
A přeji vám, aby vás rodiče k této službě nejenom povzbuzovali a vedli, ale aby vám mnohým vyprosili dar povolání ke kněžství.
„Žeň je bohatá, ale dělníků málo...“
Rád vám všem ze srdce žehnám!
Pr/Qr:433/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 240]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 41]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 52]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 104]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 268]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 188]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 157]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 100]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 73]
Jsem dívka.
[hlasů: 195]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 67]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení