TOPlist
prosincové čísloJsi 720227. návštěvník.
Tento den 53.

Další číslo
13. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
20 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Lýdie.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:10/2006
Rubrika:Duchovní slovo pro mazáky
Autor:Jan Lukeš
Název:Vysmátý jak beruška
Článek:Ze života Rudy Alfonse

Asi si říkáte: „Kdo kdy viděl berušku se smát???!!!“ Ale právě když řeknu někomu tuto větu: „Jsi vysmátý jak beruška,“ tak se většinou rozesměje a o to mi jde!

Uvědomili jste si někdy jak je úsměv nakažlivý? Přemýšleli jste někdy nad tím jak obtížné je na někoho se usmát a kolik to většinou udělá radosti? Já už mnohokrát a někdy ani nad tím nepřemýšlím a prostě se směju:o). Myslíte si, že nás Pán Ježíš chce vidět radostné? Já si myslím, že na 100%. Neutále to nejde, protože nám také není pořád do smíchu, ale právě když nám je smutno, když nás něco trápí, tak nám často pomůže ten „obyčejný“ úsměv někoho, v ideálním případě i slova povzbuzení a optimismu:o).
Já když jsem si uvědomil tuto „nakažlivost“ úsměvu, tak jsem to hnedka vyzkoušel. Zrovna ten den jsem šel do našeho mega marketu. Stál jsem dlouhou frontu u pokladny… No, moc do smíchu mi tedy nebylo… Viděl jsem však, že ani paní pokladní není moc veselo. Vždyť ona zde je jistě již od rána a musí komunikovat s těmi lidmi, kteří stále někam spěchají A ANI SE NEUSMĚJÍ!!! Když přišla řada na mě, tak jsem jí pěkně nahlas pozdravil a usmál se na ní. Ač celou dobu předtím se raději ani na lidi nepodívala, nyní zvedla hlavu a také se na mě usmála. Prostě se nakazila:o)!!! Já v tu chvíli jsem měl takovou radost, že se to ani nedá popsat. Někdo z vás si možná říká: „No Rudo, u takové hlouposti se radovat?“ Ale kluci, já si myslím, že to není hloupost a že kdo se raduje z maličkostí toho Pán má rád. Vždyť úsměv nic nestojí a přece za to stojí!:o)

Váš Ruda Alfons

Píše Jan (Jenda) Lukeš
Pr/Qr:353/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 228]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 36]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 47]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 261]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 179]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 151]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 93]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 69]
Jsem dívka.
[hlasů: 188]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 66]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese