TOPlist
prosincové čísloJsi 758390. návštěvník.
Tento den 131.

Další číslo
Prázdninové číslo už vy‘lo!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Dominik.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:7/2008
Rubrika:Duchovní slovo otce biskupa
Autor:arcibiskup Jan Graubner
Název:Církev živá a mladá
Článek:Taky vám ve škole říkají: nedělejte bengál? Co to znamená mi došlo až v hlavním městě bengálské metropole, která má prý čtrnáct milionů obyvatel. V přecpaných ulicích je nepředstavitelný ruch. Pravidla silniční dopravy jsem nepochopil. Získal jsem dojem, že hlavní pravidlo je právo většího a bezpečnost se zajišťuje stálým troubením.


Bangladéš je jedna z nejchudších zemí světa. Lidé jsou pracovití a horlivě obdělávají každý kousek země, kde pěstují rýži. Většina jí jen jednou denně holou rýži a vodu. V celé zemi plné řek a jezer nenajdete kámen, protože všechno je jen naplavenina, zato se všude pálí cihly. Když potřebují štěrk na spravení cest, rozbíjejí kladívkem cihly.
V zemi žije devadesát procent muslimů. Katolíků je necelých tři sta tisíc. Mají téměř třikrát tolik škol než farností a také katolickou univerzitu. Každé z našich sekání zaujalo stálou radostí a hlubokou zbožností. Farnosti mají typická centra k nimž nepatří jen kostel a fara, ale i škola a často internát, ošetřovna s porodnicí i sirotčinec, farní sál a louka s venkovním pódiem. Vše velmi skrovné, ale plné života. Katolíci žijí v katolických obcích. Kdo žije jinde, posílá děti do internátu katolické školy, protože společenství věřících se považuje za nutný nástroj katolické výchovy. Mají dost kněží i řeholníků. Umí slavit a slaví rádi. Potřebují však naši pomoc, protože bez cizí podpory nemohou postavit kostely či udržet provoz sirotčinců. Církev už v dobách apoštolů dělala sbírky na chudá společenství. Avšak i oni nás mají čím obdarovat, protože mají kulturu života a budoucnosti. Milují děti a život, nebojí se oběti, nepropadli sobectví. Jsou hrdí na to, že patří k církevnímu společenství s Ježíšem.
Cesta byla pro mne opravdovým povzbuzením.
Jan Graubner, arcibiskup
Pr/Qr:450/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 240]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 41]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 52]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 104]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 268]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 189]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 157]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 101]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 74]
Jsem dívka.
[hlasů: 195]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 68]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení