TOPlist
prosincové čísloJsi 720244. návštěvník.
Tento den 70.

Další číslo
13. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
20 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Lýdie.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:7/2008
Rubrika:Duchovní slovo otce biskupa
Autor:arcibiskup Jan Graubner
Název:Církev živá a mladá
Článek:Taky vám ve škole říkají: nedělejte bengál? Co to znamená mi došlo až v hlavním městě bengálské metropole, která má prý čtrnáct milionů obyvatel. V přecpaných ulicích je nepředstavitelný ruch. Pravidla silniční dopravy jsem nepochopil. Získal jsem dojem, že hlavní pravidlo je právo většího a bezpečnost se zajišťuje stálým troubením.


Bangladéš je jedna z nejchudších zemí světa. Lidé jsou pracovití a horlivě obdělávají každý kousek země, kde pěstují rýži. Většina jí jen jednou denně holou rýži a vodu. V celé zemi plné řek a jezer nenajdete kámen, protože všechno je jen naplavenina, zato se všude pálí cihly. Když potřebují štěrk na spravení cest, rozbíjejí kladívkem cihly.
V zemi žije devadesát procent muslimů. Katolíků je necelých tři sta tisíc. Mají téměř třikrát tolik škol než farností a také katolickou univerzitu. Každé z našich sekání zaujalo stálou radostí a hlubokou zbožností. Farnosti mají typická centra k nimž nepatří jen kostel a fara, ale i škola a často internát, ošetřovna s porodnicí i sirotčinec, farní sál a louka s venkovním pódiem. Vše velmi skrovné, ale plné života. Katolíci žijí v katolických obcích. Kdo žije jinde, posílá děti do internátu katolické školy, protože společenství věřících se považuje za nutný nástroj katolické výchovy. Mají dost kněží i řeholníků. Umí slavit a slaví rádi. Potřebují však naši pomoc, protože bez cizí podpory nemohou postavit kostely či udržet provoz sirotčinců. Církev už v dobách apoštolů dělala sbírky na chudá společenství. Avšak i oni nás mají čím obdarovat, protože mají kulturu života a budoucnosti. Milují děti a život, nebojí se oběti, nepropadli sobectví. Jsou hrdí na to, že patří k církevnímu společenství s Ježíšem.
Cesta byla pro mne opravdovým povzbuzením.
Jan Graubner, arcibiskup
Pr/Qr:333/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 228]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 36]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 47]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 100]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 261]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 179]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 151]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 93]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 69]
Jsem dívka.
[hlasů: 188]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 66]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
25.10.2017, 13:09
Listopadové číslo je už v tiskárně, můžete se těšit. Dozvíte se spoustu zajímavostí z televize NOE. Pokud vás lákají zvláště drony a jiná moderní technika, budete jistě nadšení.
25.4.2017, 14:33
Možná si říkáš, jak to u nás v redakci Tarsicia vůbec funguje. Kdo vymýšlí všechny články a témata? Můžeš to být i ty, když nám odpovíš na pár otázek na adrese