TOPlist
prosincové čísloJsi 758387. návštěvník.
Tento den 128.

Další číslo
Prázdninové číslo už vy‘lo!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
Dominik.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Archivní článek

Tarsicius:7/2011
Rubrika:Sloupek Neposkvrněné
Autor:otec Marek Miškovský
Název:Prázdno-plno
Článek:Viděl jsem byt před nastěhováním. Byl celý prázdný. Místnosti se zdály velké a slibovaly prostorný a vzdušný život plný světla. Hlavou se mi honila spousta nápadů, jak by se vše dalo zařídit, kde by bylo nejlepší mít pracovnu, kde ložnici a jak využít chodbu na uložení věcí.

Naděje, plány, možnosti (ve fantazii téměř neomezené), očekávání. Ze snění mě vytrhl kamarád otázkou, zda nevím, kde je tu nejbližší Ikea – podnik na nákup levného nábytku. Povzdechl jsem si, vysvětlil mu cestu a sám se vydal zvolna domů. Cestou autobusem jsem přemýšlel, že snění spojené s očekáváním může být docela dobrý hnací motor úsilí (třeba v zařizování bytu), ale samo o sobě ještě není štěstím – protože není realitou.
Uběhly tři měsíce a kamarád mě prosil o pomoc při stěhování – prý mu přivezou nějaký nábytek. Slíbil jsem rád. V očekávání, že uvidím, jaké byly jeho představy a jak je uskutečnil, jsem v sobotu ráno zvonil u bytu. Vykoukla rozcuchaná hlava a s omluvou, že zaspal a že tu má trochu nepořádek, mě pozval dál. V kuchyni bylo neumyté nádobí a krabice s nevybalenými hrnci. V koutě igelitový pytel na odpadky. V ložnici slušná postel a v pracovně napůl složený pracovní stůl z Ikey. A to už zvonil chlapík, že je tu s tím nábytkem. Ukázalo se, že se jedná o „výhodné“ dědictví po pratetě. Když jsme nábytek nastěhovali, skoro jsme se v bytě nemohli hnout. Cestou domů jsem přemýšlel, zda je lépe mít byt prázdný v očekávání krásných zítřků, nebo zaplněný hromadou haraburdí ve zmatku s nemožností se hnout.
To, co dělá život krásný, není prázdnota nebo zaplněnost, ale řád a uměřenost, které dává naplnění a smysl nejen věcem a prostoru, ale i času. Stojí to ovšem námahu a vnitřní kázeň. Nepromarni prázdniny planým sněním, lenošením ani vrháním se do všech (ne)možných podniků. Naplň je přiměřenou činností, která bude mít svůj počátek i konec v modlitbě. Učiň Marii – královnu nebeskou i královnou svých prázdnin.
Pr/Qr:452/0

Zbývá do:

Aktualizace

Za poslední 2 měsíce nejsou žádné
aktualizace stránek.


Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 240]
Určitě ne
[hlasů: 20]
Nevím
[hlasů: 41]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 52]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 104]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 268]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 189]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 157]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 101]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 74]
Jsem dívka.
[hlasů: 195]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 68]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
20.12.2019, 11:16
Redakce Tarsicia přeje všem ministrantům a jejich rodinám požehnané prožití Vánoc a co nejméně nemocí způsobených nastydnutím ve studených kostelech:)
27.6.2018, 11:35
V prázdninovém čísle Tarsicia máme pro každého čtenáře dárek. Na poslední stránce si můžete vystřihnout slevový poukaz do Království železnic a dalších zajímavých atrakcí v Praze.

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení