TOPlist
zářijové čísloJsi 871904. návštěvník.
Tento den 59.

Další číslo
12. číslo
Tarsicia vyjde
přibližně za
5 dnů !!!

Král kvízů
Už je po uzávěrce 162. kola (červenec - srpen)

Naše ikona

Svátek
Dnes má svátek
René.
Redakce Tarsicia
blahopřeje.

Doporučujeme
www.in.cz

www.signaly.cz


Realizační tým časopisu Tarsicius

    Milí kamarádi, na této stránce najdete informace, zajímavosti a fotky o mnohých, kteří se podílejí na vzniku našeho časopisu.
    Pokud je pod obrázkem odkaz "více", po kliknutí na tento odkaz se vám zobrazí více fotografií.
Štěpán Pospíšil
<< více >>
Štěpán Pospíšil - [šéfredaktor časopisu, předseda občanského sdružení]

Vystudoval filmovou a televizní fakultu AMU. Během studií spolu s otcem Antonínem Bratršovským začal v roce 1997 na farní kopírce vydávat časopis pro ministranty Tarsicius, který vychází již od roku 1997. S Jakubem Křížem a otcem Antonínem Bratršovským založil občanské sdružení Tarsicius, které časopis vydává. Je šéfredaktorem časopisu. Jednou za tři měsíce si můžete přečíst j...
<< více >>

Marika  Pavienská
<< více >>
Marika Pavienská - [produkční]

Nastoupila do redakce v únoru 2011. Je šťastně vdaná za svoji drahou polovičku, fotografa Zbyňka Pavienského. Mají spolu dvě děti: Ančí a Honzinka. Dálkově vystudovala na KTF teologii. Před tím studovala Kulturní a náboženská studia na pedagogické fakultě v Hradci Králové (manžel tamtéž). Nejoblíbenější předměty: biblistika a liturgika.
Velkou radost zažívá každý měsíc...
<< více >>

Zbyněk Pavienský
<< více >>
Zbyněk Pavienský - [fotograf, obrazový editor]

Fotí pro vás především titulní strany a fotoseriály, ale i některé další ilustrační fotky. Pomáhá také s výběrem a úpravou fotografií k ostatním článkům. Podílí se na grafickém vzhledu časopisu, fotí i pro časopis IN! Píše technické i duchovní články, scénáře ke komiksům a fotopříběhům, které i sám fotí. Bydlí v Jablonci nad Nisou, má dvě děti - Aničku a Honzíka. K...
<< více >>

Emilia Šilhánová
<< více >>
Emilia Šilhánová - [vedoucí distribuce]

Vystudovala SPTŠ v Michalovcích. Z toho vyplývá, že prvních dvacet let žila a studovala na Slovensku. Potom ji cesty Páně vedly do Čech, kde nyní žije a po mnoha letech zase studuje.
Samozřejmě s daleko větším úsilím než dříve (to poznají všichni, kteří studují v pozdějším věku), avšak o to s daleko větším zápalem a zájmem ;-).
Má manžela, syna Radka a dceru Petru....
<< více >>

Jiří Vančura
<< více >>
Jiří Vančura - [ilustrátor]

Je ilustrátorem mnohých článků v časopise, spolutvůrcem Ferdy Kuliferdy, po dlouhá léta jste jeho obrázky mohli nacházet u rubriky Brzy budem profíci, u liturgického okénka otce Davida Henzla a jednou za dva měsíce také u článku pro borce od otce Jana Špačka a u článku Petra Janšty. Pro Tarsicia pracuje ochotně, rychle a spolehlivě už mnoho let. Je z Kolína, kde pracuje v grafickém studiu...
<< více >>

Josef Janšta
<< více >>
Josef Janšta - [redaktor, scénárista]

Náš skvělý a obětavý pomocník. Bez něj by Tarsiciu jen tak nebyl!!! Josef Janšta dlouhá léta psal scénář ke komiksu na str. 4, ještě předtím na tuto stránku psal články pro nejmenší, vymýšlel pro vás scénář prvních celoročních fotoseriálů (v roce 2005-2007) a moc pomáhal při jejich realizaci, psal i komiks, který vycházel na poslední stránce Tarsicia do roku 2006. Spolupracuje ...
<< více >>

Jenda Lukeš
<< více >>
Jenda Lukeš - [redaktor]

Pochází z malé podkrkonošské obce Peřimov u Jilemnice. Dříve pracoval v redakci na plný úvazek, po studiu v pražském kněžském semináři je nyní knězem - kaplanem ve farnosti Červený Kostelec.

V současné době se s ním už setkáte většinou jenom v rubrice Ministrování s Ferdou Kuliferdou.

Mezi jeho záliby patří setkávání s Kristem a přáteli, potěší...
<< více >>

Jan Fíla
<< více >>
Jan Fíla - [redaktor]
[bývalý spolupracovník]

Jeník, to je pan KŘÍŽOVKA;). Bez křížovek by Tarsicius nebyl ono a bez Honzy by nebyly křížovky;). Honza vždy dodává vše včas, čehož si nesmírně vážíme. Z jeho vzornosti bychom si měli brát také příklad;).
Honza pochází z Novosedlic. Tuto vesničku najdete v okrese Teplice v Ústeckém kraji, v litoměřické diecézi. Po úspěšné maturitě na Biskupském gymnáziu v Bohosudově...
<< více >>

 František Jakubec
<< více >>
František Jakubec - [redaktor]

František pro Vás píše převelice zajímavou rubriku - asi jednu z nejčtenějších, i když se nachází na konci;) - a to rubriku s názvem Rychlá auta. Jakého kluka by nezajímalo kolik jede Ferrari anebo jak nerezaví trabant;)?

Fandovi studuje FAMU - katedru kamery. Mezitím pracuje u stromolezců a teď začal studovat dálkově Globální podnikání a management. Baví ho focení, vede s...
<< více >>

Iva Fukalová
<< více >>
Iva Fukalová - [ilustrátorka]
[bývalý spolupracovník]

Iva Fukalová - to je pojem!!! Velice vzácný člověk, protože se pro druhé doslova a do písmene rozdávala!!! Dlouhou dobu s námi spolupracovala.

Zemřela po těžké nemoci v 58 letech 20. února 2016.

Do poslední chvíle pro nás malovala strany šest až devět.

Je krásné, že laskavostí jejího manžela Petra mohou i po její smrti nadále žít její kres...
<< více >>

Lucie Pánková
<< více >>
Lucie Pánková - [vedoucí produkce, nyní mateřská dovolená]

Vystudovala Obchodní akademii v Jablonci nad Nisou. V začátcích občanského sdružení Tarsicius převzala po Ladislavu Novákovi administrativu a vedla účetnictví. Do srpna roku 2008 byla zodpovědná hlavně za výrobu Tarsicia. Čtenářské kluby ji znají z klubovní soutěže, kterou vymyslela a stará se o její bezproblémový chod. Má dvě super holky Majdu a Bětku.

otec Zdeněk Drštka
<< více >>
otec Zdeněk Drštka - [redaktor]

Zdeněk Drštka je z Brna. Vystudoval AKS (Arcibiskupský kněžský seminář) v Olomouci. Byl vysvěcen na kněze 27. června 2015 v Brně. Dříve pracoval jako redaktor v náboženské redakci rádia Proglas. Jeho vtipné a v mnohém objevné každoměsíční články v rubrice Brzy budem profíci nemůžete přehlédnout!


Mezi jeho záliby patří spánek, čtení (prakticky čehokoliv - ...
<< více >>

Kristýna Plíhalová (roz. Filcíková)
<< více >>
Kristýna Plíhalová (roz. Filcíková) - [ilustrátorka]

Kristýna pro nás už nějakou dobu maluje komiks na předposlední straně časopisu a podepisuje se Czina. Vystudovala dramaturgii na KALD DAMU - tedy: Katedra alternativního a loutkového divadla na Divadelní fakultě múzických umění.
Co ráda dělá? "Ha, to je taková povšechná otázka." Kromě divadla a samozřejmě kromě kreslení komixů, si taky ráda vymýšlí střihy podle kerých si dopl...
<< více >>

Petr Janšta
<< více >>
Petr Janšta - [redaktor]

Píše článek o moderních světcích, který jednou za dva měsíce otiskujeme na straně 15. Se svým otcem učí na základní církevní škole v Hradci nad Moravicí (kterou znáte ze stránek fotoseriálu v roce 2006). Je výborným muzikantem a idolem všech svých studentů a studentek.

otec Jiří Kaňa
<< více >>
otec Jiří Kaňa - [redaktor]

Otec Jiří je borec na konec;)! Píše pro Vás momentálně do každého čísla Cestománii, kterou najdete na straně 9, ale mimoto se nám snaží vždy maximálně pomáhat. Např. v roce 2005 nám pomohl zajistit hlavní výhru pro Klubovní soutěž, což byla projížďka na motokáře v Brně! P. Kaňa momentálně působí v duchovní službě v Blansku a okolí. Zde se také realizovali některé fotopř...
<< více >>

otec Václav Trmač
<< více >>
otec Václav Trmač - [redaktor]
[bývalý spolupracovník]

Otec Václav Trmač byl redaktorem Tarsicia už několik let, působí ve farnosti Jedovnice v brněnské diecézi. Jednou za dva měsíce jste si mohli přečíst životopis světce v rubrice Hurá za ním.

Šimon Kraus
<< více >>
Šimon Kraus - [redaktor]
[bývalý spolupracovník]

Pochází z Kerkonoš, z Benecka. Bývá nazýván jako myslitel, ale i pro humor má uděláno! Můžete se přesvědčit každé dva měsíce v rubrice Etiketa, kde vám svým osobitým humorem přiblíží společenskou etiketu.

Petr Lukeš
<< více >>
Petr Lukeš - [sportovní redaktor]

Péťa je brácha Jendy Lukeše, našeho redaktora, a už od roku 2005 nám různě pomáhá. (Nafotil pro nás jako model nějaké titulní stránky a fotky, fotoseriál (březen 2008), napsal různé články apod.) Od června 2008 je jeho hlavní funkcí sportovní redaktor. A proč by ne? O sport se zajímá, je to jeho koníček, sleduje ho v televizi, ale zahraje si ho na hřištích a dokonce i sport studuje. ...
<< více >>

Josef Lavička
<< více >>
Josef Lavička - [redaktor rubriky Nej...]

Pepa s námi spolupracuje od února 2009. Píše nám rubriku Nej...

Pepovi bylo v září roku 2009 kulatých 20 let. Studuje Filozofickou fakultu v Olomouci, obory žurnalistika- germanistika. Pochází z Drásova u Brna, má čtyři sourozence. Od svých 12 let až do roku 2009 hrál závodně volejbal, taky hrál 13 let na klavír.
Nejen pro své výkony, ale i pro svoji výšku je nepřehl...
<< více >>

Daniel Dehner
<< více >>
Daniel Dehner - [redaktor]
[bývalý spolupracovník]

Vymýšlel otázky do soutěže krále kvízů, ty obtížnější pro mazáky. Má skvělé nápady, někdy se zapotíme i my, než je rozluštíme a zodpovíme. Je z Olomouce, pracuje v Matici cyrilometodějské.

Martina Kupcová
<< více >>
Martina Kupcová - [produkční, nyní na mateřské dovolené]

Martina nastoupila k nám do redakce na podzim 2008. Je vdaná, má dvě děti. Mezi její záliby patří především rodina, procházky v přírodě a zahrádka. Jejím bydlištěm jsou Vratislavice nad Nisou. Nyní má především ona na starosti, aby v Tarsiciovi byly ty správné články ve správný čas;). Komunikuje se čtenáři, s redaktory. Tak ji držme palce, aby vše zvládala!;)

otec Jan Špaček
<< více >>
otec Jan Špaček - [redaktor]
[bývalý spolupracovník]

Píše krásná zamyšlení pro nejstarší borce. Jednou za dva měsíce najdete jeho článek na straně 12. S redakcí spolupracuje už velmi dlouho a je svědomitým redaktorem. V současné době působí na faře v Písku.


Tomáš Chlouba
<< více >>
Tomáš Chlouba - [redaktor]
[bývalý spolupracovník]

Tomáš pro nás píše každé dva měsíce do rubriky Co dokáže počítač. Že ho baví počítače dokazuje i fakt, že v Hradci Králové studuje VŠ s tímto zaměřením.

Tomáše jste mohli také vidět na CSM v Táboře v klipu "Modlitba s Tarsiciem". Pro redakci udělal také redakční systém, kde máme všechny články pohromadě.

otec Vojtěch Novák
<< více >>
otec Vojtěch Novák - [redaktor]
[bývalý spolupracovník]

Otec Vojtěch Novák pro nás už nějaký čas píše každé tři měsíce Duchovní slovo pro střední - tedy pro 2. stupeň ZŠ a naleznete ho na straně 10. P. Novák se narodil 15. srpna 1958 a
dětství prožil na vesnici, kde byl farářem P. Čeněk Ptáček, věrný dělník na Boží vinici a opravdu krásná kněžská postava. V roce 1984 promoval na Lékařské fakultě UK, pak rok vojna a do r....
<< více >>

Věra Dederová
<< více >>
Věra Dederová - [vedoucí distribuce]
[bývalý spolupracovník]

Vystudovala Obchodní akademii v Jablonci nad Nisou. Byla také několik let v cizině jako au pair. Na podzim v roce 2005 nastoupila k nám do redakce. Měla na starosti vyřizování veškerých administrativních záležitostí, objednávek, evidenci darů a byla v kontaktu se všemi ostatními, kteří jsou s námi ve spojení. Byla zodpovědná za distribuce Tarsicia a INu! Když jste nám zavolali, ozval se vá...
<< více >>

Jan Macek
<< více >>
Jan Macek - [sazeč]
[bývalý spolupracovník]

Náš dlouholetý spolupracovník. Sázel pro nás do června 2008. Měl na starosti sazbu článků a jejich grafické zpracování. Jeho firma sídlila také na faře v Jablonci, pro změnu v suterénu. Dříve se podílel na časopisu také redakčně, psal pro vás třeba Rychlá auta nebo rubriku o počítačích. Jeho redakční nápady byly často podnětné a zajímavé.

otec  Antonín Bratršovský
<< více >>
otec Antonín Bratršovský - [přímluvce v nebi]
[bývalý spolupracovník]

Byl farářem v Jablonci nad Nisou až do své smrti 16. května 2006. Stál u zrodu časopisu. V redakci zodpovídal za obsah Tarsicia. Všemožně časopis Tarsicius podporoval už od jeho vzniku modlitbou, propagací i pomocí v praktických záležitostech. Redakce časopisu Tarsicius sídlí v podkroví "jeho" jablonecké fary. Otec Antonín byl všemi oslovován Padre.

Máme nového přímluvce ...
<< více >>

otec Vojtěch Janšta
<< více >>
otec Vojtěch Janšta - [redaktor]
[bývalý spolupracovník]

Připravoval pro vás rubriku pozdrav ze semináře, která se jednou za tři měsíce objeví na straně 14. Významným způsobem se podílel na realizací fotoseriálu publikovaného v roce 2007. Pochází z Opavy, kde vyrůstal od svého příchodu na svět 6. srpna roku 1982. Od dětství chodíval ministrovat do současné konkatedrály Panny Marie, později také vedl malé ministranty. Po studiích na gymnáz...
<< více >>

Ladislav Novák
<< více >>
Ladislav Novák - [webmaster]
[bývalý spolupracovník]

Vytvořil webové stránky časopisu Tarsicius. S občanským sdružením Tarsicius spolupracuje už od roku 2003. Dříve pracoval jako asistent redakce a měl na starosti administrativní práce. V současné době studuje na matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Láďu znají určitě všichni účastníci kultovních ministrantských táborů v litoměřické diecézi.

Marie Dvořáková
<< více >>
Marie Dvořáková - [asistentka distribuce]
[bývalý spolupracovník]

Měla na starosti expedici a distribuci časopisu Tarsicius (2007-2008). Organizovala pomocníky na balení časopisů a byla největší kamarádka s balícím strojem. V současné době studuje VŠ v Praze. Když vám přišel v pořádku Tarsicius do schránky, byla to hlavně její zásluha:o).

<< více >>
- []
[bývalý spolupracovník]Zbývá do:

Aktualizace

Anketa 22.01.2021
Během koronavirové krize
můžu chodit do školy a jsem za to rád.
[hlasů: 1]
musím chodit do školy a radši bych se učil z domova.
[hlasů: 2]
nemůžu chodit do školy a štve mě, že se musím učit doma.
[hlasů: 12]
menůžu chodit do školy a je to super, že se můžu učit doma.
[hlasů: 15]

Anketa 18.09.2014
Časopis plný fotopříběhů a komiksů
Zakoupili byste si časopis, který bychom vydali a byli by tam některé naše fotopříběhy a komiksy, které jsme v minulosti vydali?
Určitě ano
[hlasů: 258]
Určitě ne
[hlasů: 21]
Nevím
[hlasů: 49]
Záleželo by na ceně
[hlasů: 59]

Anketa 21.02.2012
Ahoj návštěvníku těchto stránek. Jsi:
Ministrant do 10 let
[hlasů: 108]
Ministrant do 15 let
[hlasů: 282]
Ministrant do 20 let
[hlasů: 196]
Ministrant starší 20 let
[hlasů: 166]
Bývalý ministrant.
[hlasů: 110]
Nikdy jsem neministroval.
[hlasů: 74]
Jsem dívka.
[hlasů: 207]
Jsem nevěřící člověk.
[hlasů: 73]

Kniha hostů
Jan Lukeš - redakce
nám nechal vzkaz
jako poslední ze dne 27.8.2014, 20:22
Děkujeme za-
důvěru.-
Čísla jsme-
rádi-
poslali./> /> Požehnané-
dny!
/> Za redakci-
Jan Lukeš,-
redaktor


Starší novinky
19.1.2021, 16:05
Připravujeme pro vás únorové číslo Tarsicia, bude moc hezké, těšte se.
28.8.2020, 14:26
Omlouváme se, že v posledních měsích nestíháme přidávat archivní čísla Tarsicia ve formátu PDF. Pokusíme se polepšit:)

Kalendář
Získejte Firefox!
Uložit stránku jako domovskou                   Dotazy týkající se TARSICIA pište na redakce@tarsicius.cz                   © 2005 Tarsicius - občanské sdružení